Edukacja winiarska

 

Uczymy rozumieć wino - nieprzypadkowo to główne hasło Republiki Wina. Naszą misją jest edukacja winiarska i szerzenie kultury picia wina w Polsce, dlatego dzisiaj występujemy pod marką edukacyjną "WinEdukacja by Republika Wina". Kursy winiarskie, webinary o winie czy kurs e-learningowy. Zapoznaj się z szeroką ofertą edukacyjną, którą przygotował dla Ciebie zespół Republiki Wina na czele z Szymonem Milonasem

 

Webinary

 
 

Kursy winiarskie

 
 

Dodatkowe informacje

 
 

Kurs sommelierski WSET.
Podejdź do wina profesjonalnie

 

Wino to nie tylko zwykły alkohol, nie tylko dobry smak. Wino to historia, gastronomia i styl życia.

Jeśli pracujesz w branży, w której doskonała znajomość wina jest niezbędna, lub też jesteś amatorem spragnionym wiedzy, to trafiłeś w idealne miejsce. Republika Wina oferuje kursy WSET (Wine and Spirit Education Trust) na poziomach I, II oraz III, prowadzone we współpracy z największą szkołą winiarską na świecie - WSET London. Certyfikat, który otrzymasz po zdaniu międzynarodowego egzaminu, będzie świadczył o Twoim poziomie w każdym miejscu na świecie.

Sprawdź również naszą ofertę dotyczącą konkretnych obszarów sztuki winiarskiej: win francuskich, hiszpańskich oraz japońskiego Sake, skrojonych specjalnie na potrzeby wyspecjalizowanych sommelierów.

Kurs wina dla specjalistów i dla amatorów. Kurs winiarski od Republiki

Nasze propozycje są dostosowane do poziomu zaawansowania słuchaczy. Możesz wybrać kurs WSET I na poziomie dla początkujących i poznać podstawowe tajniki sztuki winiarskiej: w jaki sposób łączyć wina i potrawy oraz jak rozpoznawać podstawowe rodzaje trunku. W tym ostatnim pomoże Ci degustacja ponad 22 win. Są to idealne lekcje dla entuzjastów oraz początkujących w branży winiarskiej lub gastronomicznej.

WSET II to obowiązkowa propozycja dla profesjonalistów. Z nami nauczysz się zarządzać kartą win i asortymentem swojego sklepu; jeśli jesteś pasjonatem, będziesz mógł czuć się pewnie w większości sytuacji związanych z wybieraniem, dobieraniem i smakowaniem wina. W trakcie 20 godzin wspólnej nauki przetestujesz 40 win, a etykiety w sklepie lub u importera nie będą już miały żadnych tajemnic.

WSET III to najbardziej rozbudowany i najtrudniejszy kurs winiarski w Polsce. Stanowi wyzwanie - z którym warto się zmierzyć, aby sprawdzić swoje umiejętności. Powiemy tylko tyle: z nami opanujesz degustację w ciemno do perfekcji. Brzmi zachęcająco?

Szkolenie winiarskie - kurs degustacji wina i o wiele więcej

Na wino składa się region geograficzny, szczep winogron, sposoby produkcji, dojrzewanie i butelkowanie. Efekt końcowy to tylko cząstka całości; aby odkryć tajemnice sztuki winiarskiej musisz poznać ten trunek od podszewki. Dlatego my oferujemy nie tylko degustacje czy czytanie etykiet - oferujemy poznanie wina od samego początku na Kursie Wino od Podstaw. Nauczymy Cię wszystkiego, co potrzebne, abyś już nigdy więcej nie zagubił się w sklepie lub podczas czytania eleganckiego menu.

Kursy WSET czy Spanish Wine Scholar? Wybierz swoją dziedzinę!

Poza międzynarodowymi, certyfikowanymi kursami WSET oferujemy również autorskie programy od naszych specjalistów.

  • Spanish Wine Scholar - najbardziej profesjonalny i szczegółowy kurs na świecie dotyczący winiarstwa hiszpańskiego dla zaawansowanych od Michała Stykowskiego, jedynego Polaka z tytułem Spanish Wine Scholar.
  • Winiarska Hiszpania oraz Winiarska Francja - dla miłośników kultury iberyjskiej lub francuskiej, oraz osób z branży tych regionów. Zajęcia o średnim poziomie zaawansowania.
  • Kurs Wiedzy o Sake - program dla początkujących od sommeliera Yusuke Koike, organizowany we współpracy z Sake Sommelier Association.