Poziom 1 WSET - Level 1 Award in Wines to:

 

WSET (Wine and Spirit Education Trust) poziom 1 to podstawowy kurs wiedzy o winie. Pozwala swobodnie rozpoznawać najważniejsze style, rodzaje i szczepy wina. Uczestnicy maja szansę zrozumieć różnice w sposobie produkcji różnych rodzajów win, spróbować win produkowanych w odmienny sposób, poznać najważniejsze wina świata i podstawy rozumienia etykiet winiarskich. 

Osoba, która zda przygotowany i sprawdzany w Londynie egzamin, otrzymuje certyfikat wystawiany przez WSET London – największą szkołę winiarską na świecie, której jesteśmy przedstawicielem. 

 


 

DLA KOGO?

Dla entuzjastów i początkujących pasjonatów wina, a także rozpoczynających pracę w branży winiarskiej lub gastronomicznej.

MIEJSCE:

Przy zapisie wybierz swój preferowany sposób uczestnictwa:

 

ZAPISZ SIĘ

CENY I TERMINY

PROGRAM:

 1. Rodzaje i typy win; 
 2. Sposoby degustacji win; 
 3. Przechowywanie i serwowanie win; 
 4. Charakterystyczne cechy najważniejszych szczepów winogron; 
 5. Zasady dobierania win do potraw; 
 6. Stacjonarny egzamin testowy – 30 pytań wielokrotnego wyboru (możliwość zdawania egzaminu również online*).

CENA:

1000 zł zawiera:

 1. 8-godzinny kurs;
 2. podręczniki i inne materiały edukacyjne (podręcznik w języku angielskim, materiały dodatkowe w języku polskim lub angielskim);
 3. degustacja 22 win
 4. spotkanie egzaminacyjne (egzamin sprawdzany w Wielkiej Brytanii). Cena obejmuje egzamin stacjonarny organizowany przez nas jako pośredników WSET.
 5. Istnieje możliwość zdawania egzaminu online, jednakże jest on organizowany przez firmę zewnętrzną,  za cenę 200 zł. Pomagamy się do niego zgłosić, jednakże nie odpowiadamy już za dalszą procedurę.

PROWADZĄCY:

Zajęcia prowadzone są m.in. przez Szymona Milonasa (certyfikowany nauczyciel WSET oraz regionów Bordeaux, Valpolicella i Jerez), Justyna Sawińska (absolwentka WSET 3 z wyróżnieniem, właścicielka projektu Winebox), Wojciech Szczypiński (absolwent WSET 3 z wyróżnieniem, autor winiarskiego bloga), Iwo Świerblewski (absolwent WSET 3, bloger, autor magazynu winiarskiego Trybuszon).

ZAPISZ SIĘ

CENY I TERMINY

Warunkiem uruchomienia kursu, jest zebranie się grupy 12 osób. 

Wszyscy uczestnicy rejestrujący się na kursy muszą mieć ukończone 18 lat. 

ZAPISZ SIĘ

CENY I TERMINY

 

 

Sprawdź się

Nie jesteś pewien swoich umiejętności?

Chcesz zobaczyć jak wyglądają egzaminy WSET?

Chcesz sprawdzić swoją wiedzę o winie?

Wypełnij quiz z pytaniami analogicznymi do pytań egzaminacyjnych na poszczególnych poziomach. Wyniki otrzymasz mejlem wraz z ewentualną sugestia wyboru poziomu kursu. Zapraszamy!

 

SPRAWDŹ SIĘ!