grapes
Republika Wina to sklep stworzony przez entuzjastów i edukatorów winiarskich. Chcemy zaszczepić Wam naszą pasję. Nie znajdziesz u nas etykiet „masowych”, pochodzących od anonimowych rozlewni. Producenci naszych win to firmy rodzinne, które dbają o każdy szczegół i wkładają w swoje wina dużo serca. Zaczynając od dbałości o uprawę i swoje winorośle (koniecznie zajrzyj do naszej zakładki Wina EKO), poprzez dbałość o produkcję win, a na etykietach kończąc.
support
Skąd to wiemy? Bo znamy naszych producentów osobiście, utrzymujemy z nimi relacje i są dla nas ważni. Zebraliśmy dla Was dużo informacji na ich temat, dlatego serdecznie zapraszamy do odwiedzenia zakładki NASI PRODUCENCI, gdzie dowiecie się kto zrobił wino, które zamawiacie, jaka jest jego historia i jaka filozofia mu przyświeca.
info
Republika Wina jest nie tylko sklepem z winem, ale źródłem wiedzy o kulturze wina dla Wszystkich, którzy są zainteresowani tym tematem. To dla Was nagrywamy filmiki edukacyjne (WINO-WIDEO czyli WINEO ) oraz prowadzimy bloga, w których staramy się odpowiedzieć na wszystkie ważne pytania winiarskie. Na Waszym miejscu zostalibyśmy naszym klientem i partnerem ;-) Pozdrawiamy!

Nasz zespół

Szymon Milonas
założyciel firmy, CEO O mnie

Po 15 latach spędzonych w biznesie doradczym (Szymon był konsultantem ds. zarządzania ludźmi i trenerem umiejętności społecznych), założył firmę zajmującą się importem wina oraz licencjonowaną szkołę oferującą kursy Wine and Spirit Education Trust (WSET). Idea demokratyzacji wina, z jaką powstała firma, dziś znajduje swoją realizację w stworzeniu nowoczesnego sklepu dla klientów indywidualnych. Szymon jest aktywny w branży winiarskiej, zarówno na polu szkoleniowym jak i sommelierskim, jest:
- absolwentem wielu kursów m.in. : Court of Master Sommeliers, Society of wine Educators, French Wine School;
- nauczycielem w ramach kursów egzaminacyjnych Wine & Spirit Education Trust
- członkiem zarządu Stowarzyszenia Sommelierów
- sędzią mistrzostw Polski sommelierów, konkursów winiarskich.