grapes
Republika Wina to sklep stworzony przez entuzjastów i edukatorów winiarskich. Chcemy zaszczepić Wam naszą pasję. Nie znajdziesz u nas etykiet „masowych”, pochodzących od anonimowych rozlewni. Producenci naszych win to firmy rodzinne, które dbają o każdy szczegół i wkładają w swoje wina dużo serca. Zaczynając od dbałości o uprawę i swoje winorośle (koniecznie zajrzyj do naszej zakładki Wina EKO), poprzez dbałość o produkcję win, a na etykietach kończąc.
support
Skąd to wiemy? Bo znamy naszych producentów osobiście, utrzymujemy z nimi relacje i są dla nas ważni. Zebraliśmy dla Was dużo informacji na ich temat, dlatego serdecznie zapraszamy do odwiedzenia zakładki NASI PRODUCENCI, gdzie dowiecie się kto zrobił wino, które zamawiacie, jaka jest jego historia i jaka filozofia mu przyświeca.
info
Republika Wina jest nie tylko sklepem z winem, ale źródłem wiedzy o kulturze wina dla Wszystkich, którzy są zainteresowani tym tematem. To dla Was nagrywamy filmiki edukacyjne (WINO-WIDEO czyli WINEO ) oraz prowadzimy bloga, w których staramy się odpowiedzieć na wszystkie ważne pytania winiarskie. Na Waszym miejscu zostalibyśmy naszym klientem i partnerem ;-) Pozdrawiamy!

Nasz zespół

Szymon Milonas
założyciel firmy, CEO O mnie

Po 15 latach spędzonych w biznesie doradczym (Szymon był konsultantem ds. zarządzania ludźmi i trenerem umiejętności społecznych), założył firmę zajmującą się importem wina oraz licencjonowaną szkołę oferującą kursy Wine and Spirit Education Trust (WSET). Idea demokratyzacji wina, z jaką powstała firma, dziś znajduje swoją realizację w stworzeniu nowoczesnego sklepu dla klientów indywidualnych. Szymon jest aktywny w branży winiarskiej, zarówno na polu szkoleniowym jak i sommelierskim, jest:
- absolwentem wielu kursów m.in. : Court of Master Sommeliers, Society of wine Educators, French Wine School;
- nauczycielem w ramach kursów egzaminacyjnych Wine & Spirit Education Trust
- członkiem zarządu Stowarzyszenia Sommelierów
- sędzią mistrzostw Polski sommelierów, konkursów winiarskich.

Joanna Figarska-Kondracka
prokurent, business developer
kontakt:
joanna@republikawina.pl O mnie

Asia jest twórcą projektu sklepu i lokomotywą organizacji i rozbudowy Republiki Wina. Tworzy i skutecznie wdraża pomysły naszego kreatywnego zespołu, zarówno w obszarze edukacyjnym jak i biznesowym. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Zdała z najwyższym wynikiem egzamin WSET 2. Łączy kreatywność bizneswoman i wyczucie potrzeb klientów ze swoim wykształceniem prawniczym i świetnym zmysłem estetycznym.

Jan Knąber
specjalista, obsługa klienta
kontakt:
porady@republikawina.pl
telefon: 574 428 227
9:00-19:00 O mnie

Sommelier, doradca klienta, miłośnik winiarstwa francuskiego. W 2019 roku ukończył z wyróżnieniem kurs The Wine and Spirit Education Trust - WSET II. Od stycznia 2020 należy do Stowarzyszenia Sommelierów Polskich. Zdobytą wiedzę od początku pogłębia i rozwija pod okiem swojego mentora Szymona Milonasa. Rozpoczął realizację kursu WSET III, oraz planuje rozpoczęcie kursu specjalistycznego w zakresie win francuskich French Wine Scholar w Wine Scholar Guild. W Republice Wina robi to, co najbardziej ceni w swojej pracy - dzieli się wiedzą i opowiada o winie. Zawsze gotowy, by odpowiedzieć na Wasze pytania dotyczące konkretnej butelki, szczepu lub producenta. Chętnie doradzi w kwestii wyboru, czy odpowiedniego foodpairingu.

Rafał Humięcki
specjalista, obsługa klienta
kontakt:
porady@republikawina.pl
telefon: 574 428 227
9:00-19:00 O mnie

Rafał - niezwykle pomocna i kontaktowa osoba, jednocześnie wielki miłośnik winiarstwa, pomoże Wam w doborze wina idealnego, które Was zachwyci. W niezwykły świat wina wprowadzi Was rozmowami na temat regionów, winnic, szczepów, smaków i aromatów. Ciągle uczy się o winie pogłębiając swoją wiedzę, jest absolwentem The Wine and Spirit Education Trust - WSET II, czeka z niecierpliwością na WSET III. Rafał prywatnie jest ogromnym fanem gotowania, więc doradzi Wam również w temacie łączenia jedzenia z winem. Szczerze przyznaje, że praca to jego pasja.

Gosia Łagosz
dział obsługi zamówień
kontakt:
zamowienia@republikawina.pl
telefon: 574 428 227
9:00-19:00 O mnie

Gosia jest w branży gastronomicznej od kilkunastu lat i przez lata pracowała jako manager restauracji, stąd jej niezwykły talent organizacyjny. Gosia zdała z wyróżnieniem egzamin WSET II i przygotowuje się do WSET III. Koordynuje przyjmowanie Waszych zamówień, opowiada za kontakt z klientami, a także synchronizuje zamówienia z biurem i magazynem, a następnie z dostawcami… W razie jakichkolwiek pytań odnośnie Waszych zamówień prosimy o kontakt z Gosią - jest to zdecydowanie najbardziej poinformowana osoba ;-)

X Zamknij


Wchodząc na stronę oświadczasz, że masz ukończone 18 lat.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.