Czy można podejść do WSET 2 bez WSET 1?

Tak, kurs WSET 2 rozpoczyna przygode z edukacja winiarską z założeniem, że uczestnicy mają prawo nie wiedzieć wszystkiego. WSET 2 różni się od WSET 1 tym jak szczegółowo i jak głęboko poznajemy reguły analizy wina (praktyka degustacji ponad 50 win) i teorię (ponad 24 godziny zajęć i zalecane 12 godzine pracy własnej). Na kursie WSET 1 pomagamy uczestnikom zrozumieć różnice i rozpoznawać podstawowe style, typy i przykłady win.  Jeśli więc pracujesz w branży winiarskiej, gastronomicznej, lub od dłuższego czasu interesujesz się winami, chodzisz na degustacje, czytasz o winach, jeździsz po winnicach, zapraszamy od razu na kurs WSET 2. W razie dalszych wątpliwości proszę zajrzeć do sylabusa właściwego kursu – w zakładkach odnoszących się do konkretnego kursu, lub skontaktować się bezpośrednio z prowadzącym.

Czy warto robić WSET 1 jeśli planuję WSET 2

Tak jeśli kurs WSET to będzie pierwszy bardziej profesjonalny kontakt z winem. Warto przeczytać przykładowe pytania testowe z sylabusa kursu WSET 1 i WSET 2  – jeśli pytania z WSET 1 nie sprawiają żadnej trudności i wydają się byc za proste =, zapraszamy od razu na WSET 2. Jesli jednak nie wiesz czy to szczep czy apelacja – Chiatni, Chablis, Soave, Porto, lub czym produkcja wina białego różni się od czerwonego, to zapraszamy na WSET 1 a potem na WSET 2.

Jak dobrze trzeba znać angielski, żeby uczestniczyć w kursie i zdać egzamin. 

Na kurst WSET 1 WSET 2 -biernie – trzeba umieć czytać ze zrozumieniem. Podręczniki i egzamin sa w języku angielskim, zajęcia prowadzone są po polsku (na kursach WSET 1 WSET 2)