Prowadzący

Szymon Milonas
WSET I, II O mnie

Szymon Milonas jest trenerem i wykładowcą z ponad 15 letnim doświadczeniem w uczeniu dorosłych. Nauczycielem z pasji i zawodu. Studiował psychologię i nauki społeczne, pracował jako trener dla wielu międzynarodowych i polskich firm z różnych branż (Citibank, Allianz, T-Mobile, Polpharma, Budimex, Raben) szkoląc menedżerów, sprzedawców, opiekunów klienta. Jego zajęcia prowadzone są w ciekawy i angażujący sposób, tak żeby maksymalnie pomóc uczestnikom w zapamiętywaniu przekazywanych treści. Szymon jest certyfikowanym nauczycielem WSET (kurs i egzamin w Londynie), zdał z wyróżnieniem zaawansowany kurs wiedzy o winie i alkoholach WSET 3 w Stanach Zjednoczonych oraz egzamin Certified Specialist of Wine. Zdał pierwszy egzamin w ramach Court of Master Sommeliers. Jest też członkiem zarządu Stowarzyszenia Sommelierów Polskich.

Tomasz Kolecki
WSET II O mnie

Jest Mistrzem Polski Sommelierów 2007, 2008, 2009 i 2010. Uczestnikem finałów Mistrzostw Świata i Europy Sommelierów: Sofia (2008), Santiago de Chile (2010) Strasburg (2010), Tokio (2013). Od 2015 roku V-ce Prezydentem Stowarzyszenia Sommelierów Polskich. Posiada dyplomy Court of Master Sommeliers Certified, ASI Diploma, WSET Advanced. Konsultant winiarski dla wielu firm (Biedronka) i restauracji (Magda Gessler, Opasły Tom i inne). Juror Mistrzostwa Sommelierów Polski oraz Litwy, Castel Sommelier Cup, Konkurs Win Polskich, Coupe Georges Baptiste, IWSC, ITQI, Grand Prix Magazynu Wino, Eno-Expo i inne. Trener i mentor wielu sommelierów.

Paweł Białęcki
WSET I, II O mnie

Zajmuje się zawodowo winem już 15 lat. Jest czterokrotnym finalistą Mistrzostw Polski Sommelierów oraz zdobywcą srebrnego medalu na Mistrzostwach Sommelierów Europy Centralnej na Węgrzech. Jest sommelierem gwiazdkowego teamu Atelier Amaro, z którym zdobył i przez 3 lata utrzymał wyróżnienie przewodnika Michelin. Jego autorskie selekcje wina doczekały się recenzji Tima Atkina w The Economist, a także zostały zauważone przez winemakerów (z Anselmo Mendesem na czele), z którymi brał udział w tworzeniu limitowanych sommelierskich edycji win. Ponadto Paweł jest wieloletnim felietonistą Magazynu Wino, Winicjatywy i Ferment. Obecnie pracuje w firmie importerskiej, prowadzi zajęcia i kursy winiarskie.

Łukasz Wojnarowicz
WSET II, III O mnie

Po uszy w winie od ponad dekady. Od początku kariery związany z WSET. Zdobywanie kolejnych stopni zwieńczył w 2018 roku tytułem Diploma in Wines and Spirts oraz stopniem Weinakademikera, nadawanym przez Weinakademie Österreich w Rust, z dodatkowym wyróżnieniem od niemieckiej Hochschule Geisenheim. Wykładowca Collegium Civitas, gdzie prowadzi autorskie zajęcia na temat historii wina. Dziennikarz magazynu Czas Wina i sędzia na zawodach winiarskich. Przede wszystkim jednak odpowiedzialny za selekcję win oraz sprzedaż w małej firmie importerskiej. Wyszukane w mniej lub bardziej znanych regionach wina zdobywały złote i srebrne medale, podczas Grand Prix organizowanych przez Magazyn Wino, jako najlepsze z dostępnych w Polsce

X Zamknij


Wchodząc na stronę oświadczasz, że masz ukończone 18 lat.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.