Prowadzący

Szymon Milonas
WSET I, II, kurs e-learningowy O mnie

Szymon Milonas jest trenerem i wykładowcą z ponad 15 letnim doświadczeniem w uczeniu dorosłych. Nauczycielem z pasji i zawodu. Studiował psychologię i nauki społeczne, pracował jako trener dla wielu międzynarodowych i polskich firm z różnych branż (Citibank, Allianz, T-Mobile, Polpharma, Budimex, Raben) szkoląc menedżerów, sprzedawców, opiekunów klienta. Jego zajęcia prowadzone są w ciekawy i angażujący sposób, tak żeby maksymalnie pomóc uczestnikom w zapamiętywaniu przekazywanych treści. Szymon jest certyfikowanym nauczycielem WSET (kurs i egzamin w Londynie), zdał z wyróżnieniem zaawansowany kurs wiedzy o winie i alkoholach WSET 3 w Stanach Zjednoczonych oraz egzamin Certified Specialist of Wine. Zdał pierwszy egzamin w ramach Court of Master Sommeliers. Jest też członkiem zarządu Stowarzyszenia Sommelierów Polskich.

Paweł Białęcki
WSET I, II O mnie

Zajmuje się zawodowo winem już 15 lat. Jest czterokrotnym finalistą Mistrzostw Polski Sommelierów oraz zdobywcą srebrnego medalu na Mistrzostwach Sommelierów Europy Centralnej na Węgrzech. Jest sommelierem gwiazdkowego teamu Atelier Amaro, z którym zdobył i przez 3 lata utrzymał wyróżnienie przewodnika Michelin. Jego autorskie selekcje wina doczekały się recenzji Tima Atkina w The Economist, a także zostały zauważone przez winemakerów (z Anselmo Mendesem na czele), z którymi brał udział w tworzeniu limitowanych sommelierskich edycji win. Ponadto Paweł jest wieloletnim felietonistą Magazynu Wino, Winicjatywy i Ferment. Obecnie pracuje w firmie importerskiej, prowadzi zajęcia i kursy winiarskie.

Łukasz Wojnarowicz
WSET II, III O mnie

Po uszy w winie od ponad dekady. Od początku kariery związany z WSET. Zdobywanie kolejnych stopni zwieńczył w 2018 roku tytułem Diploma in Wines and Spirts oraz stopniem Weinakademikera, nadawanym przez Weinakademie Österreich w Rust, z dodatkowym wyróżnieniem od niemieckiej Hochschule Geisenheim. Certyfikowany edukator i egzaminator WSET. Wykładowca Collegium Civitas, gdzie prowadzi autorskie zajęcia na temat historii wina. Dziennikarz magazynu Czas Wina i sędzia na zawodach winiarskich. Przede wszystkim jednak odpowiedzialny za selekcję win oraz sprzedaż w małej firmie importerskiej. Wyszukane w mniej lub bardziej znanych regionach wina zdobywały złote i srebrne medale, podczas Grand Prix organizowanych przez Magazyn Wino, jako najlepsze z dostępnych w Polsce

Michał Stykowski
Kursy Winiarska Hiszpania O mnie

Pierwszy Polak z tytułem Spanish Wine Scholar oraz absolwent WSET 3, na co dzień pracuje w firmie importującej wina, gdzie zajmuje się branżą HoReCa i skutecznie promuje wina hiszpańskie w Polsce. Współpracuje między innymi z Ambasadą Hiszpanii przy organizacji różnych eventów winiarskich.

Jan Knąber
Kursy Wino od Podstaw, WSET I, II ; Kursy Winiarska Francja O mnie

Sommelier, ale przede wszystkim zagorzały pasjonat winiarski. Zdał najtrudniejszy egzamin winiarski w Polsce - WSET III z wyróżnieniem! Jest członkiem Stowarzyszenia Sommelierów Polskich oraz absolwentem kursu Introductory Sommelier w Court of Master Sommeliers. W sezonie letnim 2021 - Head Sommelier fine dining'owego projektu Neon Bistro. Na co dzień pracuje w firmie importującej wina, prowadzi kursy oraz grupę winiarską na facebooku: WINEDUKACJA. Młody, pełen wigoru i z bardzo dobrze ugruntowaną wiedzą o winie.

Rafał Humięcki
Kursy Whisky od Podstaw O mnie

Wielki miłośnik winiarstwa i whisky. W niezwykły świat wina i whisky wprowadzi Was rozmowami na temat regionów, rodzajów i smaków. Jest absolwentem The Wine and Spirit Education Trust - WSET II. Przez lata zajmował się sprzedażą whisky i doradztwem w tym zakresie oraz prowadził ‘wieczory z whisky’ dla klientów biznesowych. Rafał, choć obecnie zawodowo zajmuje się sprzedażą win, prywatnie nigdy nie może się zdecydować co kocha bardziej, wino czy whisky.

X Zamknij


Wchodząc na stronę oświadczasz, że masz ukończone 18 lat.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.